Патріотичне виховання юного покоління

Проблеми соціально-економічного становища українського суспільства на сучасному етапі, зниження рівня життя більшості населення, його розшарування, знецінення традиційних моральних норм і цінностей, пропаганда жорстокості, бездуховності, насильства, невизначеність в оцінці подій історичного минулого українського народу негативно вплинули на моральні цінності підростаючого покоління.

Дані соціологічних досліджень засвідчують, що рівень патріотизму українських громадян є недостатньо високим. За даними опитування проведеного Українським центром економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова у 2007 р на запитання «Чи вважаєте Ви себе патріотом України?» 44,2 % респондентів відповіли «так», 35,6 % «скоріше так», 9,7 % «скоріше ні», 4,3 % «ні», 6,2 % «важко відповісти».

Головною складовою патріотичного виховання є

формування у молоді любові до рідної країни, що здійснюється в першу чергу сім'єю, безпосереднім соціальним оточенням через передавання певних культурних традицій, звичаїв, обрядів, вірувань.

Організовуючи виховну роботу з патріотичного виховання, потрібно враховувати, що в Україні історично склався широкий спектр регіонально-політичних та регіонально-культурних відмінностей, існує неоднозначне ставлення населення до багатьох подій минулого та сучасності. Cаме патріотизм, громадянськість повинні об’єднувати українців, зберегти те, що протягом століть було нашою метою, – незалежну державу.

Основними державними інституціями, що забезпечують питання формування і реалізації державної політики у сфері патріотичного виховання молоді є Міністерство освіти та науки, Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, РНБО України, Міністерство оборони, Інститут проблем виховання Академії педагогічних наук України та інші.

Значну роботу по реалізації патріотичного виховання молоді проводить Міністерство освіти та науки. В Національній доктрині розвитку освіти (затверджена Указом Президента №347 від 17.04.2002) зазначається, що національне виховання є одним із головних пріоритетів, органічною складовою освіти. Його основна мета - виховання свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємовідносин. Одним із шляхів забезпечення патріотичного виховання в школі є створення відповідних навчальних програм з предметів гуманітарного циклу (Історія, Людина і світ), які б відображали основні етапи становлення української державності та висвітлювали життя та діяльність видатних українських діячів. Особлива увага приділяється викладанню історичних дисциплін. В Державному стандарті базової і середньої освіти, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України N 24 від 14 січня 2004 р., зазначається: «Викладання історичних дисциплін спрямоване на виховання в особистості рис патріота України, активного компетентного громадянина, людини з гуманістичними і демократичними цінностями».

Патріотичне виховання у школі також здійснюється через систему позакласних заходів, здійснюються екскурсії по «місцях пам’яті», проводяться відповідні науково-практичні конференції, реалізуються дослідно-експериментальні роботи, шанування народних традицій та свят.

Учні нашого закладу щорічно проводять зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, мітинги до 9 травня, святкові та тематичні виступи до Дня Збройних Сил України, самостійно проводять екскурсії по шкільному музею.

/Files/images/120px-День_Захисника_50.JPG/Files/photogallery/765/IMG_0074.jpg


Декада мужності й патріотизму.
В ній заплановано такі заходи:
  • Участь у мітингу з нагоди річниці виведення військ із республіки Афганістан
  • Проведення уроків мужності та патріотизму з нагоди відзначення 11-ї річниці з Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із республіки Афганістан
  • Проведення інформаційних хвилин по темі "Дорогами Афганістану", присвячених річниці виводу військ із Афганістану
  • Екскурсії в музеї БНВО "Звитяга" з метою перегляду експозиції, присвяченої подіям в Афганістані 1979-1989 р.р.
  • Зустріч з воїном-інтернаціоналістом Шуригіним В.О.
  • Зустрічі з учасниками бойових дій в республіці Афганістан - мешканцями мікрорайону Гайок
  • Лінійка вшанування учасників бойових дій на території інших держав та в республіці Афганістан
  • Свято "Нумо, хлопці!" присвячене річниці виводу військ із Афганістану
  • Кінолекторій: демонстрація документального фільму "Останній солдат", "Афган". Інформаційне повідомлення "Як воно було..." (історична довідка)

/Files/photogallery/760/сканирование0023.jpg/Files/photogallery/760/P2100111.JPG


Зустрічі з воїнами

9 грудня до учнів початкових класів нашого закладу завітав майор АТО Степанюк Іван Дмитрович. Він подякував учням за листівки, малюнки, поробки, які стали оберегами для воїнів у зоні АТО. Під час зустрічі учні задавали багато питань стосовно умов проживання, настрою хлопців.

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/Фото0051.jpg


15 лютого учні нашого закладу отримали подяку від солдат 72-ї бригади.

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/_QtdSbsVjUs.jpg

Велике дякуємо від солдат Білоцерківської 72-і героїчної бригади)))
Ми зараз з хлопцями знаходимось на першій лінії фронту на Донбасі, хочемо подякувати всім дітям за підтримку і подарунки, а особливо за листи які нам прийшли і гріють нашу душу, це дуже приємно коли про тебе думають!!!
Сподіваємось що скоро все скінчиться і в країні настане мир і спокій)))
Але зараз поки ми в такий важкий стан ми знаходимось тут можете не сумніватися в нас ми не віддамо не шматочка нашої неньки країни ворогові!!!
В нас тут знаходяться чоловіки з усієї країни зі Львову, Закарпаття, Тернопільщини, Київщини і ще багатьох областей, але мені найприємніше, адже посилка прийшла саме до мене колишнього учня школи 8 )))
Дякуємо вам за уважність та думку про нас)))
Слава Україні!!!!!!!!!

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/w4PKAqB7XC8.jpg/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/u4c8ZWP-KwA.jpg


16 лютого учні 10-А та 11-А під час уроку мужності спілкувалися з Ковалем Романом Васильовичем, який мешкає у мікрорайоні Гайок та проходить службу в зоні АТО.Роман Васильович був призваний в травні 2014 р. до в/ч 6222 11 батальйон територіальної оборони Київська Русь. Після поранення і реабілітації отримав призначення до мотопіхотного батальйону 72 бригади, яка зараз базується у с.Піски.

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/CAM00811.jpg


17 лютого відбулася лінійка-зустріч учнів початкових класів з воїном афганцем Белогорцевим Олександром Яковичем . Діти з цікавістю слухали розповідь воїна, розповідали вірші, слухали пісні.Згадали про колишнього учня школи Єгорова Олександра, який загинув у небі Афганістану. Було відмічено, що люди, які пройшли війну в Афганістані на сьогоднішній день не стоять в стороні від воєнних дій на сході України.

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/IMG_3540.JPG/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/IMG_3545.JPG


«Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас.

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/o7eXgoJo9zQ.jpg/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/QfigfKJ7EpU.jpg


...

Кiлькiсть переглядiв: 169