Патріотичне виховання юного покоління

Проблеми соціально-економічного становища українського суспільства на сучасному етапі, зниження рівня життя більшості населення, його розшарування, знецінення традиційних моральних норм і цінностей, пропаганда жорстокості, бездуховності, насильства, невизначеність в оцінці подій історичного минулого українського народу негативно вплинули на моральні цінності підростаючого покоління.

Дані соціологічних досліджень засвідчують, що рівень патріотизму українських громадян є недостатньо високим. За даними опитування проведеного Українським центром економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова у 2007 р на запитання «Чи вважаєте Ви себе патріотом України?» 44,2 % респондентів відповіли «так», 35,6 % «скоріше так», 9,7 % «скоріше ні», 4,3 % «ні», 6,2 % «важко відповісти».

Головною складовою патріотичного виховання є

формування у молоді любові до рідної країни, що здійснюється в першу чергу сім'єю, безпосереднім соціальним оточенням через передавання певних культурних традицій, звичаїв, обрядів, вірувань.

Організовуючи виховну роботу з патріотичного виховання, потрібно враховувати, що в Україні історично склався широкий спектр регіонально-політичних та регіонально-культурних відмінностей, існує неоднозначне ставлення населення до багатьох подій минулого та сучасності. Cаме патріотизм, громадянськість повинні об’єднувати українців, зберегти те, що протягом століть було нашою метою, – незалежну державу.

Основними державними інституціями, що забезпечують питання формування і реалізації державної політики у сфері патріотичного виховання молоді є Міністерство освіти та науки, Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, РНБО України, Міністерство оборони, Інститут проблем виховання Академії педагогічних наук України та інші.

Значну роботу по реалізації патріотичного виховання молоді проводить Міністерство освіти та науки. В Національній доктрині розвитку освіти (затверджена Указом Президента №347 від 17.04.2002) зазначається, що національне виховання є одним із головних пріоритетів, органічною складовою освіти. Його основна мета - виховання свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємовідносин. Одним із шляхів забезпечення патріотичного виховання в школі є створення відповідних навчальних програм з предметів гуманітарного циклу (Історія, Людина і світ), які б відображали основні етапи становлення української державності та висвітлювали життя та діяльність видатних українських діячів. Особлива увага приділяється викладанню історичних дисциплін. В Державному стандарті базової і середньої освіти, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України N 24 від 14 січня 2004 р., зазначається: «Викладання історичних дисциплін спрямоване на виховання в особистості рис патріота України, активного компетентного громадянина, людини з гуманістичними і демократичними цінностями».

Патріотичне виховання у школі також здійснюється через систему позакласних заходів, здійснюються екскурсії по «місцях пам’яті», проводяться відповідні науково-практичні конференції, реалізуються дослідно-експериментальні роботи, шанування народних традицій та свят.

Учні нашого закладу щорічно проводять зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, мітинги до 9 травня, святкові та тематичні виступи до Дня Збройних Сил України, самостійно проводять екскурсії по шкільному музею.

/Files/images/120px-День_Захисника_50.JPG/Files/photogallery/765/IMG_0074.jpg

До Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників

28 жовтня у навчальному закладі був проедений захід, присвячений Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників, який підготувала вчитель історії і правознавства Ренкас В.Г., яка працює у школі. На захід була запрошена дочка Героя Радянського Союзу Панічкіна Н.М., яка розповіла про героїчні подвиги батька Панічкіна Михайла Степановича.

Даний захід сприяв формуванню патріотичних почуттів учнівської молоді.

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/IMG-421e1ed9171d5f72c38d58eb958100fc-V.jpg


Декада мужності й патріотизму.

/Files/photogallery/760/сканирование0023.jpg/Files/photogallery/760/P2100111.JPG


Зустрічі з воїнами АТО під час уроків мужності

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/Фото0051.jpg


/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/_QtdSbsVjUs.jpg

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/w4PKAqB7XC8.jpg/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/u4c8ZWP-KwA.jpg


Зустрічі з воїнами-афганцами

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/CAM00811.jpg


/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/IMG_3540.JPG/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/IMG_3545.JPG


«Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас.

/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/o7eXgoJo9zQ.jpg/Files/images/vyskovo-patrotichne_vihovannya/QfigfKJ7EpU.jpg


...

Кiлькiсть переглядiв: 273